/ nFİT Öneriler / Bu Beslenme Sadece Size Özel Diyetinizi Artık Genleriniz Belirleyecek!
nFİT ÖNERİLER
Bu Beslenme Sadece Size Özel Diyetinizi Artık Genleriniz Belirleyecek!

Bu Beslenme Sadece Size Özel Diyetinizi Artık Genleriniz Belirleyecek!


 

Genetik yapınıza  göre beslenmek;  sizlere kalıcı kilo kaybını ve hastalıklara yakalanmadan önlem alabilmenizi vaat ediyor.

Her bireyin gen dizilimi birbirinden farklılıklar göstermekte! Bu da sizin diğer herkesten farklı saç ve göz rengine, boy uzunluğuna sahip olmanızı sağlıyor. Herkes birbirinden bu kadar farklıyken genel sağlıklı beslenme önerilerinin her birey üzerinde aynı şekilde uygulanması nasıl mümkün olabilir ki!

Nasıl ki bir mağazaya girip sevdiğiniz kıyafetin bedenini deneyip üstünüze en uygun olanı alıyorsanız, beslenmenizde de vücudunuza en uygun besin ideal kiloda olmanızı ve sağlıklı bir hayat sürmenizi sağlıyor. Her birimiz farklı gen dizilimlerine sahip özel bireyleriz , dolayısıyla  vücutlarımızın besinlere verdiği tepkiler de  genetik dizilimimize göre farklılık gösteriyor. Genetik diziliminize bakılarak çıkan sonuçlar doğrultusunda, vücudunuzun hangi besinlere ne kadar ihtiyacı olduğunu  öğrenmek genetik testler sayesinde artık mümkün.

Beslenme durumunuz, çevresel etmenler, yaşam tarzınız genetiğinizle harmanlandığında ortaya çıkan sonuçlar vücudunuzun geleceğini görmenizi sa

ğlıyor!

Bizler beslenme ve diyet uzmanları olarak, danışanlarımızın beslenme programlarını hazırlarken yaşam tarzlarını, kan tahlillerini, beslenme hikayelerini dinleyerek  onlara  özel bir sağlıklı beslenme programı hazırlasak da her bireyin genetiğinin birbirinden farklı olması kişiye özel beslenme de bir çığır açıyor ve başka hiçbir şekilde ulaşamayacağımız detayları, farklılıkları göz önünde bulundurmamızı sağlayarak, bizi  kişinin beslenme haritasına ulaştırıyor.

Örneğin; B12 vitaminin standart önerilen günlük alım miktarı 2.4 mcg’dır. Sizin genetik test sonuçlarınıza bağlı  olarak B12 vücudunuzda iyi metabolize olamıyors

sizin ihtiyacınız daha yüksektir. Durum böyle olunca, sadece genel beslenme önerileriyle B12 vitaminini vücudunuzda yükseltmeniz mümkün olamayabiliyor. Bu durumda genetik yapınız itibariyle B12’ye daha çok ihtiyacınız var olduğundan diyetisyeniniz bu durumu göz önünde bulundurarak B12 içeren yiyecekleri menünüze daha fazla dahil edebilir veya yetmediği durumlarda ek takviye kullanmanızıönerebilir. Bu da diyet yapmasanız bile sağlıkla kilo verebilmenizi hatta vücudunuzu çok iyi dinlediğiniz için onun ihtiyaçlarını daha çok cevapverebilmenizi sağlıyor.  Bu şekilde diyet süreciniz bittiğinde  bile kaybettiğiniz kiloyu koruyabiliyor ve vücudunuzun yönetimini herhangi birdesteğe ihtiyaç duymadan le geçiriyorsunuz.

Taşıdığınız genetik özellikleri bilmek ve buna göre beslenmek sizi  sadece ideal kilonuza indirmekle kalmayıp ayrıca ileride yakalanacağınız hastalıklar için önlem almanızı sağlıyor. Kan tahlilleri, muayeneler ve çeşitli testlerle tespit edilemeyen hastalıklar bile genetik analiziniz sayesinde ortaya çıkabiliyor! Genetik yapınıza göre yatkınlığınızın yüksek olduğu hastalıklar önlem alınmadığı ya da tespit edilmediği takdirde,  zaman geçtikçe ilerliyebiliyor, hatta bazen geri dönüşü olmayan hale gelebiliyor. Oysa genetik testler sayesinde yatkınlığınız olan hastalıkları, hastalık ortaya çıkmadan keşfetmek, beslenme durumunuzu ve yaşam tarzınızı buna göre ayarlayıp daha sağlıklı bir yaşam sürmek sizin elinizde.  Örneğin;  hiç sigara içmeyen birinin akciğer kanseri olduğunu duymuşsunuzdur. Eğer kişinin  genetik yapısına göre  akciğer kanserine yatkınlığı yüksek ise sigara içmese dahi pasif içicilik, stresli yaşam, hava kirliliği gibi farklı etkenlerden dolayı, sigara içen başka bir bireye göre hastalığa yakalanması çok daha erken olmakta. İşte burada dikkat etmeniz gereken şey; sizin gen haritanızdan vücudunuzun hangi hastalıklara eğilimli olduğunu bilmek ve buna uygun bir yaşam tarzı düzenlemek.

 

Unutmayın  sizden bir tane daha yok! Her birimiz farklıyız, özeliz ve tekiz. Bu nedenle başkaları için doğru olan bizim için doğru olmayabilir. Siz de genetik analizinizi yaptırarak genetik yapınız itibariyle hangi besinleri tüketip tüketmemeniz gerektiğini öğrenebilir ve gerek yaşam kalitenizi yükseltmek gerekse sağlığınızı korumak adına vücudunuzun ihtiyaçlarına çok daha etkili bir şekilde cevap verebilirsiniz!

Copyright:2016
Web Tasarım