/ nFİT Öneriler / Daha Genç Görünmenize Yardımcı Olacak Besinler
nFİT ÖNERİLER
Daha Genç Görünmenize Yardımcı Olacak Besinler

Daha Genç Görünmenize Yardımcı Olacak Besinler


DAHA GENÇ GÖRÜNMENİZE YARDIMCI OLACAK 10 SÜPER BESİN

Süper besinler; sağlığınıza muhteşem yararları olan antioksidanlarla, liflerle ve EFA’larla (Esansiyel Yağ Asitleri) doludur. Süper besinler, sağlıklı ve dengeli bir diyette tüketildiği zaman bağışıklık sisteminin gelişmesine, hastalıkların iyileşmesine veya önlenmesine ve yaşlanmanın fiziksel işaretlerinin azalmasına yardımcı olurlar.
 

1. GOJİ BERRY
İnflamasyonu azaltmada, sindirimi arttırmada ve sağlıklı kolajen (pürüzsüz ve genç bir cilt için gerekli olan proteinler) üretimini desteklemede yardımcı olur.

2. ACAİ ÜZÜMÜ
Antioksidanlardan (hastalıkla savaşan besin öğeleri) ve esansiyel yağ asitlerinden (EFA’lar- kalp sağlığı, beyin fonksiyonları ve yaşlanma karşıtı etkiyle pozitif ilişkili sağlıklı yağlar) zengindir.

3. ACI BİBER Bu grup, dolmalık ve acı biberleri kapsar. Acı biberler; yağ yakıcıdırlar, antioksidanlar içerirler ve turunçgillerdeki C vitamininin 2 katını içerirler.

4. ALYUM
Karaciğerdeki toksinleri ve karsinojenleri atar. Kuru soğan, frenk soğanı, yeşil soğan ve arpacık soğanında, sarımsakta ve pırasada bulunur.

5. ARPA
Arpayı pirinç yerine çorbalara, yahnilere veya kahvaltılık gevreklere ekleyin. Karbonhidrat, yağ ve kolesterol metabolizmasında yardımcıdır.

6. YEŞİL YAPRAKLI SEBZELER
Ispanak, kıvırcık ve hardal yaprağı gibi yeşillikler; göz sağlığı ve görünümünü destekleyen bitki bazlı besin öğesi olan lutein de dahil olmak üzere önemli miktarda besin öğesi içerirler. Ayrıca yaşlı erişkinler için de önemli bir kalsiyum kaynağıdırlar.

7. BAKLAGİLLER
Antioksidanlar, potasyum ve folik asitle tıka basa doludurlar. Kolesterolü düşürürler.

8. FINDIKLAR
Omega-3 yağ asitleri içeren fındıklar ve yağlı tohumlar kalbinize büyük yararlar sağlar. Tuzsuz ve çiğ şekilde her gün tüketin.

9. LAHANALAR 
Yonca ve diğer lahanalar, C vitamini ve protein içerir. Bu yüzden bağışıklık sisteminizi güçlendirirler. Salatalara ekleyerek tüketin
.

10. KEFİR VE YOĞURT
Bağışıklık sisteminize yardımcı olmak için kefir ve yoğurdu es geçmeyin. Bunların her ikisi de sindirim sisteminiz için yararlı bakterileri içerirler. Dilersiniz tatlıların içerisinde meyve veya fındıkla beraber tüketebilirsiniz.

Copyright:2016
Web Tasarım