/ nFİT Öneriler / Neden Juice ve Smoothie Tüketmeliyiz?
nFİT ÖNERİLER
Neden Juice ve Smoothie Tüketmeliyiz?

Neden Juice ve Smoothie Tüketmeliyiz?


Hızlı yaşam alışkanlıklarıyla beraber besin tüketim şeklimiz bir hayli değişti. Artık paketli ürün tüketimine daha fazla yönelir, dışarıdaki yüksek yağlı, şekerli ve kalorili besinleri daha çok tüketir hale geldik. Elbette bu duruma eşlik eden; fiziksel aktivitenin ve meyve-sebze tüketiminin azalması gibi durumlar sağlığımızı negatif yönde etkiler hale geldi. Kanser, diyabet, hipertansiyon, polikistik over, kalp hastalıkları gibi birçok hastalığın artmasının yanında, obezite, depresyon, sindirim sıkıntıları gibi rahatsızlıklarla sık karşılaşır hale geldik. Peki hızlı yaşarken sağlıklı seçeneklere yönelmek çok mu zor? Tabi ki hayır! Antioksidan kapasiteleriyle vücudumuzu yenileyecek, içerdiği vitamin, minerallerle vücudumuza ihtiyacı olanı verecek juice ve smoothielerle hem sağlıklı olmak hem de hayata yetişmek çok kolay!


1. Juice ve Smoothieleri hem taşımak hem de tüketmek oldukça kolay ve pratik!:

Sürekli sağlıklı beslenmek ve düzenli öğün tüketmek için zamanınızın olmadığından yakınıyorsanız bahaneleri bir kenara bırakmanın zamanı geldi! Yanınız alacağınız 1 şişe smoothie veya juice hem kolay tüketimiyle hem de pratikliğiyle sizin kurtarıcınız olacak!


2. Meyve ve sebze tüketmeye vaktim yok diyorsanız juice ve smoothieler tam size göre!:

Gün içerisinde meyve ve sebze tüketiminde çok zorlanıyor olabilirsiniz. Ancak içleri meyve ve sebzeden zengin juice ve smoothieler sayesinde ihtiyacınız olan vitamin ve mineralleri vücudunuza almak oldukça kolay.


3. Vücudunuza reset atmak için en pratik yöntem!:

Gün içerisinde gerek tükettiklerimizle gerek ise kirli hava dolayısıyla oldukça fazla toksine maruz kalıyoruz. Vücudumuza yeterli derecede antioksidan alamadığımızda ise bu toksinler birikerek bir takım hastalıklarla karşılaşmamıza neden oluyor. Vücudu bu antioksidanlarla beslemek juice ve smoothielerle çok kolay hale geliyor; çünkü içerisinde normalde hiç tüketmediğiniz veya tüketemeyeceğiniz kadar sebze ve meyve mevcut. 1 şişe juice veya smoothie ile vücudunuzu baştan aşağı yenileyebilirsiniz.


4. Bağışıklık sisteminiz artık daha kuvvetli!:

Bağışıklık sisteminin kilidi sindirim sisteminden geçiyor. Eğer sağlıklı bir sindirim sistemine sahipseniz gerçekten iyi çalışan bir bağışıklık sistemine de sahipsiniz demektir. Eğer ciltte solgunluk, kabızlık, şişkinlik, yorgunluk/halsizlik, deri şikayetleri gibi problemleriniz varsa sindirim sisteminize yeteri kadar iyi bakamıyor olabilirsiniz. Smoothieler ile beraber lif tüketiminizi arttırıp sindirim sisteminizin daha sağlıklı çalışmasına yardımcı olurken, juicelar sayesinde ise sindirim sisteminizin biraz dinlenmesini ve kendini yenilemesini sağlayacaksınız.


5. Metabolizmanız ihtiyacı olan hıza kavuşacak!:

Metabolizmanızın durduğunu ve enerjinizin yeterli gelmediğini hissediyorsanız beslenme düzeninizde biraz farklılık yaratmanın zamanı gelmiş demektir. Enerjinizi geri kazanmak ve metabolizmanızı hızlandırmak istiyorsanız ara veya ana öğünleri meyve ve sebze karışımlarıyla canlandırabilirsiniz. Böylece hem daha hafif hem de daha enerjik hissettiğinizi göreceksiniz.


6. Meyveleri ve sebzeleri çiğ şekilde tüketerek vitamin ve minerallerinden daha fazla yararlanabiliyorsunuz!:

Meyve ve sebzeler ne kadar çok işleme tabi tutulursa (pişirme, ısıtma, doğrama vb.) vitamin ve mineral içerikleri de o kadar negatif yönde kayboluyor. Juice ve smoothielerde vitamin ve mineral kaybı en aza indirgenerek hazırlandığı için siz de bu bileşenlerden maksimum derecede yarar sağlıyorsunuz.


7. Midenizi dinlendirirken daha fazla doyduğunuzu hissedin!:

Oldukça yüksek hacimli bu değerli içecekler sayesinde mide hacminizin dolması çok daha kolay! Juice ve smoothieler hem kolay sindirimi sayesinde midenizi dinlendiriyor hem de yüksek hacimleriyle beraber doygunluk hissine çok daha rahat bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.


8. Cildinizdeki değişimi keşfedin!:

Pırıl pırıl ve sağlıklı bir cilde sahip olmayı kim istemez? Meyve sebzelerin yüksek antioksidan kapasitesiyle tüm hücreleriniz yenilenecek ve cildiniz eskisinden de ışıldayan bir görünüme sahip olacak! 
Copyright:2016
Web Tasarım