/ MERVE TIĞLI
MERVE TIĞLI
Uzm. Dyt. Merve TIĞLI ÇINAR
Uzm. Dyt. Merve TIĞLI ÇINAR
Uzman Diyetisyen


Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde 2007 yılında mezun oldum ve mezun olduktan hemen sonra Hacettepe Tekonokent’te yer alan  GENAR ENSTİTÜSÜ'nden kabul alarak  orada 1,5 yıl süresince NUTRİGENETİK alanında çalıştım. Yoğun çalışma temposu sonunda Enstitü’nün kapanmasıyla yine Hacettepe Üniversitesi kendi bölümümde Diyetetik alanında Master programına başladım.
 
Master programı sırasında;
Reform Kliniğinde  beslenme danışmanlığı, Özel Versa Hastanesi'nin Beslenme ve Diyet Bölümü’nün kuruculuğu, Mars Athletic Club  spor merkezinde Sporcu Beslenmesi Danışmanlığı ve Türkiye nin ilk özel Psikiyatri hastanesinde beslenme danışmanlığı yapma şansı yakaladım.
 
2012 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Diyetetik Ana Bilim Dalı'nda “Kilo Koruma ve Kilo Yönetimi" konusunda  Bilim Uzmanlığı diplomamı  aldım. Bilim uzmanlığı tezim 2012 Aralık Beslenme ve Diyet dergisinde yayınlandı.
 
 
Hacettepe Üniversitesinde yüksek lisansımı tamamladıktan hemen sonra  eğitimime devam etmek  için Amerika Birleşik Devletleri’ne gittim ve orada  bulunduğum süre içinde Chicago'da bulunan DePaul Üniversitesi öğrencilerine "Sağlıklı Beslenme" sunumları yaptım,  Amerika Diyetisyenler Dernegi (ADA)'nın çeşitli organizasyonlarda gönüllü olarak çalıştım ve 2012 Kasım ayında ADA tarafından San Antonio/Texas'da düzenlenen "Yetişkinlerde Kilo Yönetimi" eğitimini  tamamladım.
 
 
Türkiye de Online Diyet   Programı Uygulamasının öncülerindenim, çünkü hayat  beni uzun yıllar önce Online çalışmaya mecbur kılmıştı :) Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunduğum süre içerisinde Türkiye deki danışanlarıma hizmet vermeye devam etmek icin geliştirdigim nFİT Online Diyet sistemi şu anda Türkiye’de farklı şehirlerde yaşayan, Ankara’da yaşayan fakat iş yoğunluğu nedeniyle vakit kısıtlaması olan  bireylere ve  çeşitli ülkelerdeki bir çok insana hizmet vermeye devam etmektedir. Her gün büyüyen ve gelişen Online Diyet sistemi ile amacım sağlıklı beslenmeyi dünyanın heryerine ulaştırarak  isteyen herkesin yaşam kalitesini artırmaktır.
 
2013 yılında Ankara Çankaya da kendi kliniğim nFİT Beslenme ve Diyet Danışmanlık Merkezi ni kurdum ve binlerce danışanıma kliniğimde yüzyüze ve yine nFİT Online Diyet sistemiyle dünyanın heryerinde ulaşmaya devam ettim.
 
 
Sıklıkla üniversitelerde diyetisyen adaylarına yönelik kariyer konuşmalarına katılmakla birlikte 2018 yılında   Yüksek İhtisas Üniversitesinde  kadrolu olarak Beslenme ve Diyetetik Bölümünde  -Beslenme Eğitimi- ders   sorumlusu olarak görev yaptım.

Bireysel danışmanlık dışında birçok restoran menüsü planlamaya, kurumlara Kurumsal Beslenme Danışmanlığı yapmaya ve güvendiğim markalarla sosyal medya da işbirlliği yapmaya devam etmekteyim.
 
2020 mart ayı itibariyle ülkemizde başlayan Pandemi nedeniyle tüm danışmanlıklarımı yeni düzene ayak uydurarak dijital platforma taşıdım. Halen bireysel danışmanlıklarımın tümünü nFİT Online Diyet Sistemi ile devam ettiriyor, diger çalışmalarımın hepsine dijital olarak sürdürüyorum.
 
Sağlıklı beslenmenin hayat kalitesini her yönüyle  artırdığına defalarca şahit oldum. Mesleğime aşığım desem abartmış olmam  :) 

Ulaşabildiğim herkesi sağlıklı yaşam noktasında motive etmek,  programlarımı keyifli tariflerle zenginleştirerek sağlıklı beslenmenin ne kadar eğlenceli ve uygulanabilir olduğunu  anlatmak, beslenmesini değiştirenlerin, kendine iyi bakmaya başlayanların hayatlarının ne kadar olumlu yönde değiştiğini tüm dünyaya göstermek hayat amacım.
 
nFİT çatısı altında birlikte çalıştığım herkesle kocaman bir aileyiz, benım  'nFİT Kendine İyi Bakanlar Klübü' dediğim  ailemin  gün geçtikçe katlanarak büyümesi ,dünyanın daha iyi bir yer olacağına yönelik umudumu besliyor.
 
Kendine iyi bakmaya karar veren herkes bana iletişim adreslerimden ulaşabilirler .
 
Sevgiyle kalın..

Copyright:2016
Web Tasarım