/ nFİT Öneriler / 1 Haftada Yaza Hazırlanın!
nFİT ÖNERİLER
1 Haftada Yaza Hazırlanın!

1 Haftada Yaza Hazırlanın!


Yaza Hazır Mısınız?

Yaza 3 ay kaldığının farkındasınız; fakat hala diyet yapmak için son günü mü bekliyorsunuz? Oysa uygulayacağınız küçük değişikliklerle büyük değişimler yaratmak elinizde! Hem de 1 hafta gibi kısa bir sürede! Şimdi, her gün sadece tek bir değişiklik yaparak bedeninizde fark yaratma zamanı!


  Pazar: İşlenmiş Gıdaları Menünüzden Çıkartın

  Alışveriş sepetiyle o reyondan bu reyona koştururken içeriklerini bile  bilmediğiniz besinlerle sepetinizi doldurmaktan vazgeçin. İçeriğindeki adları  bile düzgün telaffuz edemediğiniz bu besinleri yeterince tanımıyorsunuz bile!  Bu pazar bu alışkanlığınızdan kurtulma ve doğal besinlere yönelme vakti!

  Pazartesi: Alkolle Olan İlişkinize Biraz Mola Verin

  Son zamanlarda sosyal içicilik sınırını biraz aşmış olabilir misiniz? O zaman  aranızdaki bu ilişkiye biraz mola vermeyi deneyin. Çünkü alkollü içecekler    sadece sizi susuz bırakmakla kalmıyor aynı zamanda tahmin edemediğiniz kadar da kalori içeriyor. Araştırmalar kadınların alkol tüketimi sonrasında daha fazla kalori aldıkları konusunda hem fikir!

Salı: Liflerle Arayı Düzeltme Zamanı

Sizi uzun süre tok tutma başarısına sahip lifleri menünüze katmayı nasıl unutursunuz? Hadi aranızı düzeltmek için bir hamle yapın. Yağsız yoğurda katacağınız 2 yemek kaşığı yulaf, salatalara ekleyeceğiniz 2 çay kaşığı rendelenmiş bademle vücudunuzu life doyurmak hiç de zor değil!


   Çarşamba: Metabolizmanızla Flört Edin

  Sevgilinizle flört ettiğiniz günleri düşünün! Ondan aralıklarla gelecek bir mesaj, telefon veya süprizler sizi nasıl da    mutlu ederdi. Monotonluktan uzak, aynı şekilde bir ilişkiyi beslenmenizde de uygulayarak metabolizmanızı her daim  canlı tutabilirsiniz. Kahvaltınızı yaptınız mı? Hadi vücudunuzu şaşırtın! Ona tok kalmasını sağlayacak lezzetli bir ara  öğün yollayın, o da sizi mutlu etmek için yağ yakımını hızlandırsın!

Perşembe: Ödeme ve Şişkinliğe Son

Hiçbir zararı olmadığını düşündüğünüz tuz ve yağ oranı yüksek krakerler veya içerisindeki şekeri görseniz bir daha ağzınıza sürmeyeceğiniz tatlı bisküviler sadece size kilo aldırmakla kalmıyor aynı zamanda vücudunuzda ödeme ve şişkinliğe de yol açıyor. Kendinize eziyet etmeyi bırakın ve bol su içmenin yanında bu ödemi çözecek gıdalardan faydalanın! Yüksek oranda su içeren salatalık, ıspanak ve yeşilliklerle hazırlayacağınız leziz bir salata size bu konuda destek çıkabilir. Ayrıca potasyumdan zengin, muz ve portakal gibi besinleri ara öğünlerde tüketmeye özen gösterirseniz vücudunuzdaki ödemden kurtulabilirsiniz.

Cuma: Su İçmek İçin Güneşi Beklemeyin

“Yazın yeterince su içebiliyorum; ama kışın su içmeyi unutuyorum” gibi bahaneleri diyetisyeninize anlatabilirsiniz; fakat acıklı olan tarafı şu ki bunu hücrelerinize anlatamazsınız. Hücrelerimiz oldukça programlı hareket ederler ve yeterli su içmediğinizde, “Canım bugün su içmedin, unuttun mu, yoksa araya toplantı mı girdi?” diye size sormak yerine su tutmaya başlarlar. Onları vücudunuzun bankası gibi düşünebilirsiniz. Borcunuz geciktiğinde gereken faiz ne ise onu uygularlar ve maalesef bahanelerinizi anlatmak imkansızdır. “Peki 5 saniyede bir tuvalete gitme meselesini nasıl çözeceğiz?” dediğinizi duyar gibiyim. Suyu bir anda mideye indirmenize gerek yok. Suyu yudum yudum içerseniz kan dolaşımına daha rahat ulaşacaktır. Böylece direk böbreklere gitmeyeceği için vücut suyu daha iyi kullanacak ve siz de sürekli tuvalete taşınmak zorunda kalmayacaksınız.


 

  Cumartesi: Büyük Gün! Kahvaltı zamanı!

  Bu zamana kadar atladığınız en önemli öğün olan kahvaltıyı alışkanlık haline getirmeyi    sizin için en önemli kural haline getirin. Yumurta ve yulaf ezmesiyle hazırlayacağınız  lezzetli bir omlet hem güne harika başlamanızı sağlayacak hem de sizi kaçamak  yapamayacak kadar tok tutacak!

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

Copyright:2016
Web Tasarım