/ nFİT Öneriler / Daha Fazla Su Icmenın Yolları
nFİT ÖNERİLER
Daha Fazla Su Icmenın Yolları

Daha Fazla Su Icmenın Yolları


Daha Fazla Su İçmenin 10 Kolay Yolu

Kışın yapılan hataların başında su tüketimini azaltmak gelir. Havaların soğumasıyla gün boyu oluşan susama hissimiz azalmış  olsa da vücudumuz aynı ihtiyaçlarına ve su kaybetmeye devam eder. Bir çoğumuz günlük ihtiyacımız olan 2-3 lt suyu tüketmekte zorlanırız fakat su tüketimimizi arttırmak için ekstra çaba göstermeliyiz. Vücudumuzun ihtiyacını karşılayacak yeteli miktarda su tüketmek organ fonksiyonlarımızın düzenlenmesinin yanısıra vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olur, cildin hidrasyonunu korur ve genel olarak kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlar. Ayrıca vücudumuzun iyi bir şekilde hidrate olması metabolizmamızı da hızlandıracağından dolayı, kilo vermeyi hızlandıran en kolay yollardan biridir.

Günlük su tüketiminizi arttırmak istiyor fakat başaramıyorsanız bir de bu ipuçlarını deneyin;

Kendi lezzetinizi ekleyin: Suyu tek başına içmek sıkıcı veya zor olabilir. Bunun yerine mağazalarda da gördüğümüz tatlandırıcılardan veya doğal olarak karpuz parçaları, nane veya portakal dilimleri ekleyebilirsiniz. Tadının daha da artması için birkaç saat buzdolabında bekletebilirsiniz.

Baharat ekleyin: Yemeklerinize pul biber ekleyin. Bu yolla akşam yemeğine kadar yaklaşık bir sürahi su içebilirsiniz. Ayrıca çalışmalarda pul biberinde metabolizmayı hızlandırmada etkili olduğu bulunmuştur.

Telefonunuzu kullanın: Evet, bunun için kullanabileceğiniz birkaç uygulama Var. Veya uygulamalar size büyük mü geliyor o zaman gün boyunca size su içmeyi hatırlatması için telefonunuzda birkaç uyarıcı ayarlayın.

Gerçekten kullanabileceğiniz bir filtre alın: Sizin filtreniz buzdolabında çok fazla yer kaplıyor veya bardakta iz mi bırakıyor. O zaman bunları değiştirme zamanı geldi. Sürahi şeklinde yeni bir filtre alabilirsiniz. Bunlar Hindistan cevizi karbonundan, ipekten yapılmış veya bitki bazlı olabilir, hem suyun üzerinde siyah pullar bırakmaz.

Kapalı tutun: Çoğumuz su almak için sık sık yerimizden kalkmıyoruz. Diyelim ki tüm gün yolda veya masa başında kaldınız, veya hiçbir bahaneniz olmasa bile çantanızda veya masanızda mutlaka su bulundurun. Sürekli masa başında çalışıyorsanız her zaman hatırlatıcı konumda suyunuz ve bardağınız olsun.

Spor salonuna hazırlayın: Siz kaslı kişilerin sürekli su odasına gidip litrelerce su içtiğini mi sanıyorsunuz? Bir su şişesi almadan spor salonuna gitmek ve içecek almak için koşu bandını duraklatmak siz dakikalar kaybettirecektir. Bu yüzden spor salonuna hazırlıklı gidin.

Cüzdanınızı düşünün: Restoranlarda sadece su sipariş edeceğiniz üzerine anlaşma yapın, böylece hem nakitten hemde kaloriden kar edersiniz. Çoğu restoran zaten filtreleme sistemi kullanıyor büyük ihtimalle bir bardak su için ödeme yapmak zorunda kalmazsınız

Suyunuzu yiyin: Bu tam olarak hile değil; sudan zengin gıdalarla teknik olarak su içebilirsiniz. Örneğin kavun, kereviz, salatalık veya hafif sulu bir çorba içebilirsiniz.

Bir meze gibi düşünün: 2010 yılında journal obesity dergisinde yapılan bir çalışmada yemek yemeden önce su içmenin kilo verme üzerinde olumlu etkileri olduğu bulunmuştur. Bir bardak daha fazla su içmek kilo vermenize faydalı olacağı için suyunuzu arttırma konusunda bu sizin için iyi bir motivasyon kaynağı olabilir.

Suyu gece çıkmalarınızın bir parçası haline getirin: Eğer barda iseniz, her kokteyl için bir bardak su alternatifinizin olması gerektiğini zaten biliyorsunuz. Fakat evde iseniz her gün yatağa gitmeden önce en az bir bardak su içmeyi alışkanlık haline getirin. Sadece sizi rehidrate etmekle kalmaz aynı zamanda akşamdan kalma halinizi de azaltır.

Copyright:2016
Web Tasarım