/ nFİT Öneriler / Detoks Konusunda Merak Edilenler
nFİT ÖNERİLER
Detoks Konusunda Merak Edilenler

Detoks Konusunda Merak Edilenler


Herkesin detoks konusunda kafası oldukça karışık! Detoks yapabilir miyim? Neden detoks yapmalıyım? Detoks yaparken yağ kaybı sağlanabilir mi? Hazır nFit 3 Günlük Sonbahar Detoksu da gelmişken bütün sorularınızı tek bir başlık altında topladık!
 

Detoks nedir?


Detoks; vücudunuzu toksinlerden arındırma, sindirim sisteminizi temizleme ve dinlendirme anlamına gelir. Vücudumuz; kötü beslenme, sindirim problemleri, stres, hava kirliliği, ilaç kullanımı, mevsim geçişleri gibi birçok sebebe bağlı olarak yorgun düşebilir. Bu gibi durumlarda hem sağlık sorunların üstesinden gelebilmek, hem de sindirim sistemini dinlendirebilmek adına 1-3 günü geçmeyecek şekilde sebze ve meyveden zengin detoks programları yapılabilir.


Detoksa ihtiyacım var mı?

Eğer uzun süredir yorgun hissediyor, sürekli kötü besleniyor, kilonuzun belirli bir noktada takıldığını düşünüyor veya sindirim problemi çekiyorsanız detoks yapmak sizin için iyi bir fikir olabilir. Böylece hem enerjinizi toplayabilir hem de bir türlü alışkanlık haline getiremediğiniz sağlıklı beslenme için kendinizi motive edebilirsiniz.


Hemen başlayabilir miyim?

Eğer uzun süredir düzensiz bir beslenmeniz varsa hemen detoksa başlamak çok da iyi bir fikir olmayabilir. Detoks programını iyi bir şekilde uygulayabilmek için 3-4 gün öncesinden işlenmiş besinleri hayatınızdan çıkartarak, su içmeye dikkat ederek, meyve-sebze tüketimine ağırlık vererek bedenen ve zihnen kendinizi hazırlayabilirsiniz. Detoks programına sert bir geçiş yapmadığınızda çok daha rahat uygulayacağınızı göreceksiniz.


Aç kalır mıyım?

“Detoks” kelimesi sizi korkutmasın! Programlar tamamen sizin boyunuz, kilonuz hesaplanarak ihtiyacınız olan kalorinin altına düşmeyeceğiniz şekilde hesaplanmaktadır. Üstelik nFit Detoks paketlerini hazırlarken doyurucu ve lezzetli olmasına her zaman özen göstermekteyiz.


Kaç kilo veririm?

Elbette kaç kilo vereceğiniz metabolizmanıza, yaşınıza, daha önceki uyguladığınız diyetlere, beslenme tarzınıza göre değişmektedir. Ancak programla beraber vücudunuzdaki ödemi atmayı, metabolizmanızı canlandırmayı ve yağ yakımını başlatmayı hedeflemekteyiz.


Sadece belirtilen yiyecekleri mi tüketeceğim?

Evet, programınızda sadece belirtilen yiyecekleri tüketmenizi istiyoruz. Bunun yanında günde 2.5-3 lt su tüketimini de ihmal etmemeniz gerekiyor. Program boyunca su tüketiminizi aksatmadığınız sürece dilediğiniz kadar sade/şekersiz çay, kahve ve bitki çaylarını tüketebilirsiniz. 9 otlu, 7 otlu veya form çayların fazlası bağırsak florasına zarar verebileceği ve böbrekleri yorabileceği için günde 1 fincandan fazla tüketmini önermiyoruz.
 

Detoks programında verdiğim kilolar kalıcı olur mu?

Bu tamamen sizin sonraki beslenme tarzınıza göre şekillenecek bir durum. Eğer önceden yaptığınız beslenme hatalarını ve kötü beslenme alışkanlıklarını detoks programından sonra da sürdürürseniz kilonuzu korumada başarılı olamazsınız. Ancak eğer sağlıklı beslenmeye dikkat ederseniz kilonuzu korumanız için hiçbir engeliniz yok J
 
Copyright:2016
Web Tasarım