/ nFİT Öneriler / nFit 3 Gunluk Detoks Konusunda Merak Edilenler
nFİT ÖNERİLER
nFit 3 Gunluk Detoks Konusunda Merak Edilenler

nFit 3 Gunluk Detoks Konusunda Merak Edilenler


nFit 3 Günlük Detoks Konusunda Merak Edilenler

 

Herkesin detoks konusunda kafası oldukça karışık! Detoks yapabilir miyim? Neden detoks yapmalıyım? Detoks yaparken yağ kaybı sağlanabilir mi?
Yaklaşık 3 yıldır mevsime özel hazırladığımız detoks programlarımızla yüzlerce kişiye ulaştık ve hepsinden harika sonuçlar aldık. Geri bildirimleriniz ve ilginiz için çok teşekkür ediyor ve #nfit3gunlukdetoks konusunda en sık sorulan soruları nFit Diyetisyenleri olarak sizler için cevapladık.


Detoks nedir?

Detoks; vücudunuzu toksinlerden arındırma, sindirim sisteminizi temizleme ve dinlendirme anlamına gelir. Vücudumuz; kötü beslenme, sindirim problemleri, stres, hava kirliliği, ilaç kullanımı, mevsim geçişleri gibi birçok sebebe bağlı olarak yorgun düşebilir. Bu gibi durumlarda hem sağlık sorunların üstesinden gelebilmek, hem de sindirim sistemini dinlendirebilmek adına 1-3 günü geçmeyecek şekilde sebze ve meyveden zengin detoks programları yapılabilir.

Detoksa ihtiyacım var mı?

Eğer uzun süredir yorgun hissediyor, sürekli kötü besleniyor, kilonuzun belirli bir noktada takıldığını düşünüyor veya sindirim problemi çekiyorsanız detoks yapmak sizin için iyi bir fikir olabilir. Böylece hem enerjinizi toplayabilir hem de bir türlü alışkanlık haline getiremediğiniz sağlıklı beslenme için kendinizi motive edebilirsiniz. Bunun yanı sıra yolculuk öncesinde/sonrasında, çok kaçırdığınız bir dönemin sonrasında, özel günlerin öncesinde, mevsim geçişlerinde, bağışıklığınızı kuvvetlendirmek istediğinizde de detoks uygulayabilirsiniz.

Neden nFit 3 Günlük Detoks?

Son dönemde çok popüler hale gelen juice, smoothie ve detoks programları bilinçli bir şekilde ve bir DİYETİSYEN kontrolünde yapılmadığında sağlığınıza yarardan çok zarar verebilir! Detoks bir uzman kontrolünde olmadan uygulanmamalı! nFit Ekibiyiz diye söylemiyoruz biz bu konuda baya hassasız. Danışanlarımız için özel olarak hazırladığımız ayrıntılı bilgi formunun özellikle doldurulmasını istiyor ve danışanlarımızın cinsiyet, yaş, boy, kilo, hastalık, ilaç kullanma durumu, kişisel besin tercihleri gibi durumları mutlaka göz önünde bulundurarak programlarını şekillendirmeye dikkat ediyoruz.

Hemen başlayabilir miyim?

Eğer uzun süredir düzensiz bir beslenmeniz varsa hemen detoksa başlamak çok da iyi bir fikir olmayabilir. Detoks programını iyi bir şekilde uygulayabilmek için 3-4 gün öncesinden işlenmiş besinleri hayatınızdan çıkartarak, su içmeye dikkat ederek, meyve-sebze tüketimine ağırlık vererek bedenen ve zihnen kendinizi hazırlayabilirsiniz. Detoks programına sert bir geçiş yapmadığınızda çok daha rahat uygulayacağınızı göreceksiniz.

Aç kalır mıyım?

“Detoks” kelimesi sizi korkutmasın! Programlar tamamen sizin boyunuz, kilonuz hesaplanarak ihtiyacınız olan kalorinin altına düşmeyeceğiniz şekilde hesaplanıyor. Üstelik nFit Detoks paketlerini hazırlarken doyurucu ve lezzetli olmasına her zaman özen gösteriyoruz. Fakat buna rağmen tabi ki acıktığınız zamanlar oluyor ama bu durumda içeceğiniz 1 fincan rooibos cayı anında imdadınıza yetişiyor ve iştahınızı kapatıyor.

Kaç kilo veririm?

Elbette kaç kilo vereceğiniz metabolizmanıza, yaşınıza, daha önceki uyguladığınız diyetlere, beslenme tarzınıza göre değişiyor. Ancak programla beraber vücudunuzdaki ödemi atmayı, metabolizmanızı canlandırmayı ve yağ yakımını başlatmayı hedefliyoruz. Danışanlarımızdan ve kendimizden aldığımız sonuçlara göre ortalama 3 günde 2 kg gidiyor, ödemi atıyor, yağ yakımını başlatıyorsunuz.

nFit 3 Günlük Detoks programının içerisinde neler var?

3 günlük programın tamamı, sularınızın içine ekleyeceğiniz limon dilimlerine kadar adresinize geliyor. Programda renkli salatalarımız, blendlerimiz, juicelarımız, ara öğünlerimiz ve bitki çaylarımız var. Elbette sağlıklı olduğu kadar lezzetli olması da bizim için önemli.Bu yüzden tarifleri oldukça fazla denemeden geçiriyor ve üzerinde ciddi bir emek harcıyoruz. Menülerimiz bu anlamda oldukça beğenildiği için sadece lezzeti için bile nFit 3 Günlük Detoks Programı’nı tercih edenler de oldukça fazla :)

Sadece belirtilen yiyecekleri mi tüketeceğim?

Evet, programınızda sadece belirtilen yiyecekleri tüketmenizi istiyoruz. Bunun yanında günde 2.5-3 lt su tüketimini de ihmal etmemeniz gerekiyor. Program boyunca su tüketiminizi aksatmadığınız sürece dilediğiniz kadar sade/şekersiz çay, kahve ve bitki çaylarını tüketebilirsiniz. 9 otlu, 7 otlu veya form çayların fazlası bağırsak florasına zarar verebileceği ve böbrekleri yorabileceği için günde 1 fincandan fazla tüketimini önermiyoruz.

Detoks programında verdiğim kilolar kalıcı olur mu?

Bu tamamen sizin sonraki beslenme tarzınıza göre şekillenecek bir durum. Eğer önceden yaptığınız beslenme hatalarını ve kötü beslenme alışkanlıklarını detoks programından sonra da sürdürürseniz kilonuzu korumada başarılı olamazsınız. Ancak eğer sağlıklı beslenmeye dikkat ederseniz kilonuzu korumanız için hiçbir engeliniz yok. Program sonrasında sağlıklı beslenmeye devam ettiğiniz takdirde kilo kaybınız kalıcı olacaktır.

nFit 3 Günlük Detoks Programı’nı kimler uygulayabilir?

Program hamileler için uygun değildir, kronik bir hastalığı olanlar başvuru formunda hastalıklarını belirtmeleri halinde programın gönderilmesi uygun görülmezse ücret iadesi yapılır. Emziren  anneler (farklı bir hastalıkları yoksa) 6. aydan itibaren programı uygulayabilirler.

Emzirirken detoks yapmamın sütüme bir zararı olur mu?

Program çok fazla yeşillik ve meyve içerdiği için ile sütünüzün artması çok daha muhtemel.Fakat yine de bebeği henüz 6 aylık olmamış annelerin iştahı açık olduğu için miktarlar yeterli gelmeyebilir. Bu yüzden bebeğinizin ek besine geçiş yaptığı 6. ayı beklemeniz daha uygun olacaktır.
 
nFit 3 Günlük Detoks Programı’na nasıl başvurabilirim?

www.nfitdiyet.com adresimizden “online diyet” bolümüne girdiginizde nFIT 3 Gun Detoks programı göreceksiniz. . Hemen basvurmak  için buraya tıklayın :)

Copyright:2016
Web Tasarım