/ nFİT Öneriler / Diyette Motivasyon İçin Anahtarlar!
nFİT ÖNERİLER
Diyette Motivasyon İçin Anahtarlar!

Diyette Motivasyon İçin Anahtarlar!


 Diyet Yaparken Motivasyonunuzu Yükseltmenin Yolları

 
YİYECEK GÜNLÜĞÜ TUTUN
Buradan yola çıkın- Kahvaltı, Aperatif, Öğle Yemeği, Aperatif, Akşam Yemeği. Yediklerinizi kalorileriyle beraber not edin. Günün sonunda toplam kaloriyi hesaplayın. 
 

VÜCUDUNUZUN OLMASINI İSTEDİĞİNİZ ŞEKLİNİN FOTOĞRAFLARINA BAKIN
Elbette bu forma aç kalarak değil, egzersiz ve sağlıklı beslenme ile ulaşacağınızı her zaman aklınızda tutun. Açlık orucuna girmeniz sadece her geçen saat daha fazla acıkmanıza sebep olur ve işin kötüsü bunun sonucunda vücudunuz sizi ödüllendirmez.
 

SAĞLIKLI YİYECEKLERİN FOTOĞRAFLARINA BAKIN
Tumblr’da sağlıklı yiyeceklerin fotoğrafları için gezinin. Vücudunuz için güzelliklerle dolu olan sulu, gevrek sebzelerin ve lezzetli meyvelerin bütün canlı renklerini göreceksiniz. Fikirler için healthysnax.tumblr.com’u ziyaret edin!
 

KONULARI PERSPEKTİF İÇERİSİNDE DÜŞÜNÜN
Küçük bir cheeseburger veya bir tatlı çörek, BÜYÜK, yağsız ve sınırsız sebzeyle dolu bir tabağa eşdeğerdir.
  

KİLO KAYBI= %70 BESİN, %30 EGZERSİZ
Eğer her gün bir saat yürüyüş yapıp abur cubur yerseniz zayıflayamazsınız. Küçük bir çikolatalı kurabiyeyi yakmak için bile büyük bir futbol sahasında 12 tur atmanız gerekir. Sağlıklı beslenirseniz, yoğun egzersiz programlarına ihtiyaç duymazsınız!
 

YAZ MEVSİMİ
Çoğu kişi bu güzel mevsimi düşünerek kilo vermek istiyor. Mayonuzun içerisinde nasıl kendinize güveneceğinizi ve özgür hissedeceğinizi düşünün.
 

MÜZİK!
Kendinize en sevdiğiniz 10 şarkıdan oluşan bir playlist hazırlayın! Her şarkı yaklaşık 3 dakika olduğuna göre- 30 dakikalık bir egzersiz süreniz var! Ayağınıza rahat bir şeyler giyin ve yürüyün! Arka bahçeniz yeterince büyükse, orada tur atın! Bu sizi rahatlatır, biraz oksijen almanızı ve güneşten biraz D vitamini emmenizi sağlar.

6 GÜN DİYET
Sağlıklı beslenmek sizi zararlı yiyeceklerden uzaklaştırabilir. Bu yüzden savurganlık yapabileceğiniz bir gün belirleyin.  Hazırlayacağınız kocaman bir meyve salatasıyla meyve tüketiminde tavan yapabilirsiniz. Tüketeceğiniz bu salata sizi tıkayacağı için artık abur cuburlara ihtiyaç duymayacaksınız üstelik bu alacağınız kalori günlük almanız gereken limitten biraz daha yüksek olmasına rağmen hala besin öğelerinden zengin ve tatlı içeriği tatmin edici bir öğün yapıyorsunuz.

 

Copyright:2016
Web Tasarım