/ nFİT Öneriler / En Sevdiğiniz Tarifleri Nfit Hale Getirebilirsiniz
nFİT ÖNERİLER
En Sevdiğiniz Tarifleri Nfit Hale Getirebilirsiniz

En Sevdiğiniz Tarifleri Nfit Hale Getirebilirsiniz


En Sevdiğiniz Tarifler Artık Çok Fit

En sevdiğiniz tarifleri alacağınız kaloriler yüzünden hazırlamak istemiyor musunuz? Üzülmeyin, en sevdiğiniz tarifleri küçük hilelerle nFİT hale getirebilirsiniz! Tek yapmanız gereken bu hileler için ihtiyacınız olan malzemeleri bilmek! İşte en lezzetli tarifleri nFİT hale dönüştürmenin sırları:

-Krema yerine yağsız yoğurt kullanın! Fazladan yağ almak yerine yüksek proteinli, doyurucu bir yemek tercih ediyorsanız sofranızda krema yerine yağsız yoğurt kullanabilirsiniz.

-Her yemeğinizin içerisinde sebze bulundurun! Böylece farketmeden lif alımınızıve hazırladığınız yemeğin besleyici değerini arttırabilirsiniz.

-Yağı ölçüyle kullanmak yerine sprey şekilde kullanın! Sterilize ettiğiniz sprey başlıklı bir şişeye yağınızı doldurabilir ve bütün tariflerde bu spreyi kullanarak fazladan yağ alımınızı azaltabilirsiniz.

-Et yemeği yapıyorsanız yüksek protein içeriğine sahip et/tavuk/balık kullanmayı ihmal etmeyin. Yağlı etlerin görünür yağlarını mutaka temizleyin. Böylece gereksiz kalori ve yağ alımından kurtulabilirsiniz.

-İşlenmiş şeker yerine doğal şekerleri kullanın! Tariflerinizde beyaz şeker kullanmaktan sıkılmadınız mı? Hadi biraz doğala yönelin. En sevdiğiniz pastaları ve kekleri taze meyvelerle süsleyebilir, şeker yerine bal kullanarak tarifinizin besleyici değerini ve doğallığını arttırabilirsiniz.

-Yemeklerin yanındaki garnitürler sandığınızdan fazla kalori içeriyor ve sizi çabuk acıktırıyor olabilir. Örneğin patates püresi hem yüksek yağ içeriğiyle kalori alımınızı arttırabilir hem de şekerinizi çabuk yükselttiği için daha hızlı acıkmanıza sebep olabilir. Kaderinize razı olmayın! Püre görünümünde hem daha sağlıklı hem de daha az kalorili bir seçenek sizi bekliyor! Tek yapmanız gereken karnabaharı haşlamak ve iyice ezdikten sonra lezzetli baharatlarla servis etmek!

-Tatlılarınızda yağ kullanmak istiyorsanız muzu deneyin! Kaygan yapısıyla tatlılarınıza adeta bir yağ lezzeti verecek olan bu harika yiyecek , tariflerinizi lezzetli hale getirirken kilo almanıza asla izin vermeyecek.

-Pizza tabanının sadece hamurdan olduğunu kim söylemiş? Siz kendinize lezzetli bir kabak tabanı hazırlayabilirsiniz! Yeşil pizza tabanıyla hem sebze tüketimini arttırabilir hem de fazla kilolara “elveda” diyebilirsiniz.

Copyright:2016
Web Tasarım