/ nFİT Öneriler / Muhteşem Saçların Sırrı Besinlerde Gizli
nFİT ÖNERİLER
Muhteşem Saçların Sırrı Besinlerde Gizli

Muhteşem Saçların Sırrı Besinlerde Gizli


Muhteşem Saçlara Sahip Olmanın Yolu Bu Besinlerden Geçiyor!

Muhteşem saçlara sahip olmak için sadece dışarıdan bakım yetmiyor! Tükettiğiniz besinlerle saçlarınızın parlaklığını arttırabilir ve daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz! Tek yapmanız gereken size vereceğim sihirli besinleri menünüze dahil etmek!

Somon: Haftada 2 kez balık tüketmek genel beslenmeniz için büyük önem taşıdığı gibi saçlarınızın sağlığı için de bir o kadar önemli! Özellikle somon gibi yüksek omega-3 içeriğine sahip bir balık tüketiyorsanız vücudunuza çok daha büyük bir iyilik yapıyorsunuz demektir. Çünkü yüksek omega-3 içeriğine sahip somon hem saçlarınızın sağlıklı uzamasına yardımcı oluyor hem de düşük kalorili içeriği ile fit bir vücuda sahip olmanızı sağlıyor! Bu değerli besinin içerdiği sağlıklı yağlardan yararlanabilmek için ızgara veya fırın gibi pişirme yöntemlerini tercih edin!

Tavuk: Yüksek B vitamini içeriğiyle saçlarınızın sağlıklı ve hızlı uzamasına destek veren besinlerden bir diğeri de tavuk. Demir ve çinko gibi minerallerden de zengin olan tavuğun göğüs kısmını tüketerek formunuzu korumanız da cabası! Oldukça düşük yağ içeriğine sahip bu değerli besin ızgarada veya fırında pişirildiğinde saçlarınızı beslerken metabolizmanızı hızlandırmaya da yardımcı oluyor.

Koyu Yeşil Yapraklı Sebzeler: Sebzeler her konuda sağlığınızı geliştirdiği gibi saçlarınızın güzelleşmesine de destek veriyor. Yüksek A ve C vitaminlerine sahip olan koyu yeşil yapraklı sebzeler, kafa derisi yüzeyindeki sebum üretimini arttırarak saçlarınızın çok daha hızlı uzamasına destek veriyor. Sebze yemeği sevmeyenlerden misiniz? O zaman salatalarınıza koyu yeşil yapraklı sebzeleri çiğ olarak ekleyerek hem bu yararlı besinlerin tüketimini kolaylaştırabilir hem de saçlarınızı hayalinizdeki parlaklığa kavuşturabilirsiniz.

Ceviz: Yüksek omega-3 içeriğine sahip bir diğer besin de ceviz! Dahası bu muhteşem besin içeriğindeki biotin ve E vitamini sayesinde hem cildinizin hem de saçlarınızın parlaklığına destek veriyor. İçerdiği bakır mineraliyle doğal saç renginizi de parlaklaştıran bu harika besin sayesinde beyaz tellerden korkmanıza gerek kalmayacak!

Mercimek: Hem yüksek proteine hem de çinko, biotin, demir  gibi minerallere sahip olan mercimek sayesinde  sağlıklı saçlara sahip olmanız çok kolay! Çorbasını tüketebileceğiniz gibi, salatalara haşlanmış olarak da ekleyebileceğiniz bu süper besini beslenme programınıza mutlaka ekleyin.

Yoğurt: İçeriğindeki B5 vitamini sayesinde saçların hızlı ve sağlıklı uzamasına destek veren yoğurdu tüketmeye büyük özen göstermelisiniz. Yüksek protein ve kalsiyum içeriğiyle uzun süre tok kalmaya ve zayıflamaya da yardımcı olan bu besin sayesinde etrafınızdakiler saçlarınızdan gözlerini alamayacaklar!

Copyright:2016
Web Tasarım