/ nFİT Öneriler / Sevdiğiniz Yemekleri Fitleştirmek İçin 5 İpucu!
nFİT ÖNERİLER
Sevdiğiniz Yemekleri Fitleştirmek İçin 5 İpucu!

Sevdiğiniz Yemekleri Fitleştirmek İçin 5 İpucu!


Ya gittiğiniz bir restaurantın ya da evde hazırladığınızda tüketirken büyük keyif aldığınız favori bir yemek vardır. Bu yemekleri  tüketirken porsiyon kontrolüne dikkat etmek sizi zorluyor olabilir. Sevdiğiniz yemeğin kalorisi fazla ve porsiyon miktarında da ipin ucunu kaçırdıysanız tartıdaki kilo artışları can sıkıcı olabilir. Peki, favori yemeğinizi keyifle tüketirken  alacağınız kalorileri düşünmeden keyfini çıkarmaya ne dersiniz? Sevdiğiniz yemeklerin lezzetinden ödün vermeden o yemekten aldığınız kaloriyi azaltabilmek mümkün. Sizlere vereceğimiz ipuçlarıyla sevdiğiniz yemekleri fitleştirebilirsiniz.

1. Eğer kremalı bir yemek ise;  krema kullanmak yerine yağsız yoğurt kullanmayı deneyebilirsiniz. Kremanın, sevdiğiniz favori yemeğinize lezzet katmasının yanı sıra kalorisinin de fazla olduğunu unutmamak gerek. 1 kutu krema yemeklerin kalorisini 600 kalori fazlalaştırmaktadır.

2. Et yemeklerini pişirirken içerisine sebze ilave edin, sebzeler kalorisi düşük olmasının yanı sıra su içerikleri yüksek olduğundan yemeklerin sulanmasına yardımcı olur ve yemeklerin soslarının suyla karışmasına yardımcı olarak kalorisini azaltmanızı sağlar.

3. Yemeklerinizi pişirirken tereyağı, margarin veya sıvıyağ yerine sprey yağ kullanmaya özen gösterin. Aynı zamanda yapışmaz tava kullanmak yemeklerinizi daha az yağla pişirmenize yardımcı olur. Böylelikle sevdiğiniz yemeği daha az yağ ile fitleştirebilirsiniz.

4. Dışarıda tüketilen köfte ve hamburgerlerin içerisinde kullanılan etlerin yağlı olması yemeklerin kalorisini artırmaktadır. Bu yemekleri evde kendiniz yağsız kıyma ile yapmayı deneyebilirisiniz.

5. Birçok kadının hayalidir dilediğince tatlı yiyip kilo almamak. Tatlılarınızı daha az şeker veya tatlandırıcı kullanarak lezzetinden ödün vermeden pişirmeyi deneyebilirsiniz. Dilerseniz tatlılarınızın hazırlanma aşamasında içerisine atacağınız kuru meyveler ile hem besin değerini artırabilir hem de lezzetini koruyabilirsiniz. Böylelikle şekerden alınan extra kalorilere elveda derken ev yapımı  fit tatlıların keyfini çıkarabilirsiniz.
Copyright:2016
Web Tasarım