/ nFİT Öneriler / Sevgililer Gününde Aşkınızı Besinlerle Alevlendirin
nFİT ÖNERİLER
Sevgililer Gününde Aşkınızı Besinlerle Alevlendirin

Sevgililer Gününde Aşkınızı Besinlerle Alevlendirin


    Yılın en aşk dolu günü olan Sevgililer Günü’ne çok az vakit kaldı! Sadece sevgilinize olan sevginizi anlatmak için değil, kendinize olan sevginiz için de besinlerin muhteşem etkilerinden yararlanabilirsiniz. Sevgilinize veya kendinize hazırlayacağınız muhteşem bir sofra, kalplerinizi korumaya ve aşkınızın daha uzun yıllar korunmasına yardımcı olacak!

Somon: 14 Şubat gecesi ne yiyeceğinize hala karar veremediyseniz size süper bir fikrimiz var! Çok güçlü bir protein kaynağı olan somon bir yandan mutluluk hormonu salgılanmasını arttırırken bir yandan da içerdiği omega-3’le kalbinizi korumaya yardımcı olacak. Somonun bu muhteşem etkisinden yararlanmak için mutlaka ızgara veya fırında tercih etmeye özen gösterin. Böylece içeriğindeki yararlı yağların vücudunuza etkileri çok daha büyük olacak.

Nar: İşte kalbi korumada oldukça başarılı bir besin daha! Çok güçlü antioksidanlarla vücuduzu baştan yenileyen nar aşkınızın daha uzun yıllar taze kalmasını sağlayacak. Kan damarlarının iç yüzeyini koruyan nar, gerek rengiyle gerekse muhteşem özellikleriyle sevgililer günü menüsünün vazgeçilmezlerinden olacak!

Çikolata: Elbette bu listede mutlaka yer alması gereken besinlerden biri de çikolata! Yüksek antioksidan etkisiyle kalbe ve strese iyi gelen çikolata sayesinde ayaklarınız yerden kesilecek. İçeriğindeki kakaonun antioksidan etkisi sayesinde kalp ve damarları koruyan bu vazgeçilmez besin mutluluk hormonu salınımını da arttırarak vücuttaki stresin azalmasına ve daha fazla gülümsemenize yardımcı oluyor. Sevgilinize henüz hediye almadıysanız yılların klasik hediyesi olan çikolatayla ona tatlı bir süpriz yapabilirsiniz. Daha yüksek etki için kakao oranı yüksek olan bitter çikolatayı tercih edin!

 

Badem: Aşkınıza aşk katmak için biraz badem tüketmeye ne dersiniz? Yüksek E vitamini içeriğine sahip bu besinin cildinizi nasıl güzelleştirdiğine ve kalp sağlığınızı nasıl koruduğuna inanamayacaksınız. Aşkınızın yaşlanmaması ve her daim taze kalması için Sevgililer Günü’nde ve her günde 10-15 çiğ badem tüketmeye özen gösterin. Unutmayın! Bademi kavrulmuş olarak tükettiğinizde içerisindeki önemli görevlere sahip yağ asitlerinden yeteri kadar yararlanamıyorsunuz.

Muz: Bu harika meyvenin içerisindeki  magnezyum, potasyum ve B vitamini enerjinizin arttırılmasında oldukça önemli bir görev üstleniyor! Bu özel günde sevgilinize eğlence ve hareketli süprizleriniz varsa muz tüketmek oldukça yardımcı olabilir. Henüz sevgilinize hazırlayacağınız tatlıya karar vermediyseniz; dilimlenmiş muz dilimlerini erimiş bitter çikolataya batırarak tüketmek hem kalbinizi koruyacak hem de aşkınızı arttıracak romantik bir süpriz alternatifi olabilir.  

Kırmızı Şarap: Gecenizde biraz alkole yer vermek istiyorsanız kırmızı şaraptan şaşmayın! Çok yüksek bir antioksidan bileşen olan resveratol sayesinde vücudunuzun rahatlamasına yardımcı olacak bu içecek kalp sağlığınızın korunmasına da yardımcı olacak!

Vanilya: Kokusuyla  olan vanilyanın muhteşem aromasından kendinizi mahrum etmeyin. Kahveye, süte veya tatlılara ekleyeceğiniz bir miktar vanilyanın afrodizyak etkisiyle aşkınıza aşk katmak çok kolay.

Aşk Kokan Tarifler İçin nFit Lezzetler Sayfamıza Uğramayı Unutmayın!

Copyright:2016
Web Tasarım