/ nFİT Öneriler / Sevgililer Gününde Hem Kalbinizi Hem Aşkınızı Koruyun
nFİT ÖNERİLER
Sevgililer Gününde Hem Kalbinizi Hem Aşkınızı Koruyun

Sevgililer Gününde Hem Kalbinizi Hem Aşkınızı Koruyun


Şubatın en özel günü olan Sevgililer Günü için size harika önerilerim var! Bu küçük önerilerle aşkınızı doyasıya yaşarken, sağlığınızı da kontrol altında alabilirsiniz! Üstelik uygulaması son derece kolay olan bu önerilerle kendinizi hiç de kısıtlanmış hissetmeyeceksiniz! İşte Sevgililer Günü’nde aşkınızı alevlendirecek ve kalbinizi koruyacak harika tavsiyeler!:

1.Hayat Paylaştıkça Güzel!

Sevgililer Günü denilince elbette akla ilk gelen besinlerden biri çikolata! Özellikle yüksek antioksidan içeriğiyle kalp sağlığını da koruyan bu harika besin, aşkınızın daha uzun süre korunmasına yardımcı olacak! Ancak abartmamaya ve porsiyon kontrolüne dikkat edin. İster çikolata ister herhangi bir tatlı olsun, partnerinizle paylaştığınız sürece hem sindirim sisteminizi zorlamamış hem de partnerinizle keyifli bir paylaşım yapmış olacaksınız. Sonuçta tıpkı hayat gibi kaloriler de paylaştıkça güzel!

2. Partnerinizi Meyvelerin Rengiyle Şımartın!

Söz konusu tatlı olduğunda aklınıza hep kocaman, kremalı pastalar gelmesin! Bu özel günü hazırlayacağınız birbirinden renkli meyvelerle dolu bir sepetle de taçlandırabilirsiniz. Özellikle kırmızı meyvelerle dolu bir meyve sepetiyle hem aşkınızı hem de sağlığınızı en keyifli şekilde koruyabilirsiniz.

3. O Gece Giymeyi Düşündüğünüz Kıyafeti Alın!

Belki size ilginç gelebilir; ancak bu özel gün için o çok beğendiğiniz kıyafeti giymenin iştahınız üzerinde mucizevi bir etkisi olacak! Beğendiğiniz bir giysinin içerisinde kendinize olan güveniniz artacağı için o gece tükettiklerinize dikkat etmeye ve aşırı kaçmamaya daha kolay özen gösterebilirsiniz. O gece dikkatiniz ne kadar harika göründüğünüzle ilgili olacağı için hem şişkinliklerin yaşanmaması hem de fiziğinizi koruyabilmek adına midenizi ne kadar çok yiyecekle doldurabileceğinize odaklı olmayacaksınız! Dahası daha dar bir kıyafet tercih ettiğinizde, giysinizin sınırlarını zorlamamak için daha sınırlı tüketmeyi bile deneyebilirsiniz.

4.Tükettiklerinizin Keyfini Çıkartın!

Bu gecenin keyfini çıkarmaktan daha önemli bir şey olamaz! Öylese yediğiniz miktara odaklanmak yerine partnerinizle beraber tükettiğiniz bu yemeğin keyfini çıkarın! Yemeklerinizi yavaş yemek daha az yiyecekle doymanız anlamına gelir. Çünkü yemeğinizi tüketirken beyninize giden doyma sinyalini tam zamanında yakalayabileceksiniz! Böylece sindirim sorunlarının önüne geçebilir ve kendinizi çok daha rahat hissedebilirsiniz.

5.Alkol Tüketirken Dikkat!

Tıpkı her yiyecekte olduğu gibi içecek tüketiminde de porsiyon sınırlaması önemli! Eğer akşam 1-2 kadeh daha fazla içecekseniz sabah daha hafif bir kahvaltıyı tercih edin. Alkol tükettikten sonra vücudunuzda yoğun ödem ve şişkinlik problemiyle karşılaşmamak için ertesi gün bol su tüketmeye ve daha sebze ağırlıklı yiyecekler tercih etmeye özen gösterin.

Sevgililer Gününde Dışarıdaysanız!:

-Çok yemek zorunda değilsiniz. Yiyecekleri olabildiğince paylaşmaya özen gösterin. Bu hem duygusal bağlarınızı kuvvetlendirecek hem de aşırı yemenizin önüne geçecek!

-Çoğunlukla sebze ağırlıklı menüler sunan restorantları tercih edin! Örneğin bol salata ve sebze yiyecekleriyle dolu olan bir Akdeniz mutfağı partnerinizi ve kalbinizi çok mutlu edebilir!

-Yağlı, soslu ve ağır yiyeceklerden mümkün olduğunca uzak durun! Burada tek düşündüğüm sizin kaç kalori aldığınız değil. Özellikle günlük hayatında sağlıklı beslenmeye özen gösteren biriyseniz, o gün tüketeceğiniz ağır yiyecekler vücudunuzda ağırlık yaratabilir ve gecenizi kabusa dönüştürebilir. Kendinize bu eziyeti çektirmeyin ve tüketebileceğiniz porsiyonların dışına çıkmamaya özen gösterin. Lokmalarınız her zaman tadımlık olsun!

-Başlangıç tabağı ile geceye lezzetli bir giriş yapın! Çeşit çeşit salatalarla dolduracağınız bir başlangıç tabağı hem doyduğunuzu anlamanızı kolaylaştıracak hem de sindirim sisteminizi düzenlemeye yardımcı olacak! Acele etmeyin, ana yemek tercih etmek zorunda değilsiniz! Keyifli bir başlangıç tabağı ve lezzetli bir tatlı paylaşarak da gecenizi son derece keyifli geçirebilirsiniz!

 Sevgililer Gününde Evdeyseniz!:

Bu harika bir haber çünkü kontrol sizde! Antioksidan içeriği yüksek narlı ve portakallı bir salatayla başlangıç yapın! Ana yemekte kalp dostu, ızgara tavuk veya balık etini tercih edin. Garnitür olarak haşlanmış veya zeytinyağlı enginar tercih ederek vücudunuzu yenileyin! Son olarak çikolata kaplı çileklerin sağladığı afrodizyak etkiyle aşkınızı perçinleyin!   

Copyright:2016
Web Tasarım